Start

III Edycja Konkursu "SIŁACZE"

 SIŁACZE 2017

 

     15 lutego 2017 r. w Zespole Szkół SWEiRP w Łomży odbyły się zawody w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc. Zacięta walka toczyła  się o puchar Dyrektora Zespołu Szkół SWEiRP. Była to już trzecia edycja zawodów „SIŁACZE”. Uczestnikami zawodów byli uczniowie Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej SWEiRP w Łomży.

  Zawody odbyły się z podziałem na kategorię męską i żeńską.  Nie było podziału na kategorie wagowe. Każdy z zawodników wielokrotnie wyciskał połowę swojej wagi ciała.

     Rywalizację na pomoście rozpoczęli panowie. Było ich jedenastu. Najlepszym zawodnikiem okazał się podobnie jak w zeszłym roku Adam Ibragimov z klasy III ZSZ ważący 60,8kg, który połowę swojej wagi wycisnął 42 razy. Drugie miejsce zajął Łukasz Janicki cięższy zawodnik, połowę swojej wagi uniósł 39razy. Trzecie miejsce zajął Piotr Prusaczyk z klasy I ZSZ wyciskając 32,5kg - 34razy. Zacięta rywalizacja toczyła się do ostatniej sekundy.

     Konkurs zakończyła rywalizacja pań, w której zwyciężyła Julia Wojciechowska z klasy II ZSZ. Zeszłoroczna zwyciężczyni okazała się bezkonkurencyjna podnosząc połowę swojej wagi, aż 32 razy.

Dopisała również publiczność, która gorąco dopingowała zawodników i motywowała do ogromnego wysiłku.

Zwieńczeniem zawodów było uhonorowanie zwycięzców statuetkami  oraz dyplomami. Najlepsi zawodnicy dostali również nagrody rzeczowe.

 

Najlepsi zawodnicy:

 

Dziewczęta:

  1. Julia Wojciechowska

 

Chłopcy:

  1. Adam Ibragimov
  2. Łukasz Janicki
  3. Piotr Prusaczyk
  4. Łukasz Poliński
  5. Marcin Przestrzelski

 

         

                    

                    

                               

                               

                               

                               

                                  

                                     

 

 

 

Zapraszamy na nasz kanał youtube

Znajdź nas na facebooku

reklama

Previous ◁ | ▷ Next