Dzień Edukacji Narodowej, Ślubowanie uczniów klas pierwszych

12 października w Zespole Szkół Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży był dniem niezwykle uroczystym. Uczniowie klas pierwszych Branżowej Szkoły Pierwszego Stopnia zostali oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej.

Tego dnia odbyło się uroczyste ślubowanie, w którym, oprócz młodzieży, uczestniczyli: dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.

Przysięgę uczniowie złożyli na sztandar szkoły, a przyjął ją Pan dyrektor Andrzej Kopka. Zarówno Pan Prezes Roman Szmyt, jak i Pan dyrektor Andrzej Kopka życzyli pierwszoklasistom, aby lata spędzone w szkole wykorzystali na zdobycie wiedzy pozwalającej na zdanie egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz rozwinęli swoje pasje i zainteresowania.

Uroczystość uświetnił krótki program artystyczny przygotowany przez uczestników Koła Żywego Słowa. Złożyły się na niego: życzenia i wiersze recytowane dla nauczycieli z okazji ich święta oraz żartobliwe scenki kabaretowe parodiujące bieżące wydarzenia w szkole.

Na zakończenie uczniowie z Koła Sprawnych Rąk wręczyli całej kadrze pedagogicznej oraz pracownikom szkoły własnoręcznie przygotowane karty okolicznościowe.