Start

Staże w Grecji

W dniu 15 kwietnia br. piętnastoosobowa grupa uczniów Staszicówki ucząca się w zawodach: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, piekarz, cukiernik, kucharz wyjechała na dwutygodniowe staże do Grecji.

Będą oni doskonalić swoje umiejętności zawodowe w ramach projektu: Zagraniczna praktyka zawodowa - możliwością poszerzenia naszych perspektyw zawodowych” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Młodzież jeszcze przed wyjazdem miała możliwość poznać zwyczaje, tradycje i kulturę grecką podczas spotkań informacyjnych zorganizowanych w ramach wyjazdu. Dodatkowym atutem były lekcje języka greckiego, które pozwoliły uczniom zapoznać się z podstawowymi zwrotami oraz słówkami zawodowymi.

    Praktyki odbywają się w Greckim Regionie Tessala w gminie Leptokaria u lokalnych przedsiębiorców. Młodzież zakwaterowana jest w przepięknym Hotelu: Poseidon Palace.

   Trwająca dwa tygodnie niezwykła przygoda ma na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności, ale oprócz pracy i nauki czeka tam na uczniów wiele atrakcji i wycieczek. Uczniowie objęci zostaną  programem kulturowym, który będzie obejmował wycieczkę do Salonik, wycieczkę do klasztorów w Meteorach, wycieczki po lokalnych zabytkach oraz wycieczkę na Olimp.

Relację z pobytu będzie można obserwować na  naszej stronie internetowej jak i na naszym profilu facebookowym: www.facebook.com/sweirp

Zapraszamy do obejrzenia krótkich relacji filmowych z wyjazdu:

  1. https://www.youtube.com/watch?v=4w5OC8qm-qw
  2. https://www.youtube.com/watch?v=IoV9Zk_jYTc
  3. https://www.youtube.com/watch?v=g0eIpI9sEq4
  4. https://www.youtube.com/watch?v=gffnApJ9ZRM

Zapraszamy na nasz kanał youtube

Znajdź nas na facebooku

reklama

Previous ◁ | ▷ Next