Aktualności

Lokalny konkurs „Najsprawniejszy w zawodzie – fryzjer”

   13.03.2019r. w Centrum Fryzjerskim przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Łomży został przeprowadzony konkurs „Najsprawniejszy w zawodzie – fryzjer 2019”.  W konkursie udział wzięło 5 uczennic z klasy III ZSZ. Konkurs miał na celu możliwość  sprawdzenia umiejętności zawodowych oraz poziomu wiedzy uczestniczek, przygotowanie do zewnętrznych egzaminów zawodowych a także wyłonienie najlepszej uczestniczki na  wojewódzki etap konkursu.

        Konkurs przeprowadzono w dwóch etapach: teoretycznej i praktycznej. Test teoretyczny składał się z 20 pytań, z których można było uzyskać maksymalnie 20 punktów. Największą ilość punktów, tj.15 uzyskały ex aequo Czarkowska Natalia i Kordal Milena. Drugie miejsce zajęły ex aequo Pianka Sylwia i Plona Justyna uzyskując po 11 punktów, zaś trzecie miejsce przypadło Grzenieckiej Natalii, która uzyskała 10 punktów.

         Zadaniem konkursowym w części praktycznej było wykonanie fryzury pod hasłem „Fryzura jak z bajki”. Na wykonanie zadania dziewczęta miały 90 min. Komisja oceniała czynności i kryteria wykonania zadania, tj. planowanie, organizowanie stanowiska pracy, wykonanie fryzury oraz zaprezentowanie zadania. Poziom był bardzo wyrównany. Uczestniczki wykorzystały bardzo ciekawe techniki upinania włosów oraz wykończenia fryzury według własnej inwencji.          
Po wykonaniu zadania komisja podsumowała punkty z części praktycznej i teoretycznej oraz ogłosiła wyniki konkursu.

I miejsce – zdobyła Natalia Grzeniecka, II miejsce przypadło Sylwii Pianka, natomiast III miejsce zdobyła Milena Kordal.

Nagrodę publiczności otrzymała Sylwia Pianka.
Natalia Grzeniecka będzie reprezentowała Zespół Szkół im. St. Staszica i hufiec na wojewódzkim etapie konkursu, który odbędzie się w dniu 19.03.2019r. w OSiW
w Wasilkowie.

Sporządziła: Aneta Zielińska – wychowawca HP w Łomży

Zapraszamy na nasz kanał youtube

Znajdź nas na facebooku

reklama

Previous ◁ | ▷ Next