Tuesday 26 May 2020

AKTUALNOŚCI

ABC bankowości- czyli z bankiem na Ty

Dnia 16 września, 2019r. klasy pierwsze Staszicówki odbyły spotkanie z przedstawicielami Banku BNP Paribas. Celem spotkania było przybliżenie specyfiki funkcjonowania banku, jako jednej z najważniejszych instytucji w państwie. Młodzież zapoznała się z rolą instytucji jaką jest bank oraz jak wygląda proces założenia w nim konta. Nasi uczniowie jako młodociani pracownicy otrzymują comiesięczne wynagrodzenie za pracę wykonywaną w ramach cotygodniowych praktyk. Prelegenci w sposób ciekawy przedstawili uczniom mechanizmy, które regulują funkcjonowaniem tych instytucji. Prelegenci jako osoby bezpośrednio zaangażowane w bankowość, zaprezentowali inne, nieksiążkowe spojrzenie na struktury działalności tej firmy. Bank jest to instytucja pośrednictwa finansowego, która dokonuje transformacji środków finansowych oraz ryzyka. Młody człowiek, musi pamiętać o możliwościach jakie im daje oraz jak bardzo istotną rolę odgrywa ona w życiu codziennym.

Znajdź nas na facebooku

reklama

There are no images to display in the slideshow.