Monday 25 May 2020

AKTUALNOŚCI

Angielski w Biznesie- czyli jak przygotować profesjonalnie CV

Bez dobrze napisanego CV trudno liczyć na sukces podczas poszukiwania pracy. Na szczęście przygotowanie CV, które zainteresuje pracodawcę, nie jest tak trudne, jak się wydaje.
Dnia 01 października, uczniowie III klasy Szkoły Branżowej mieli okazję wziąć udział w zajęciach dotyczących profesjonalnego przygotowania CV w języku angielskim. Przybyłym uczniom został przedstawiony wzór, który cieszy się największą popularnością w krajach Unii Europejskiej. Życiorys to wizytówka kandydata na dane stanowisko i jednocześnie pierwszy test, czy się na nie nadaje. Dlatego warto poświecić czas na przygotowanie tego dokumentu. Trzeba pamiętać, że źle przygotowany dokument może sprawić, że nasze podanie wyląduje w koszu na samym starcie.

Najczęstsze błędy w CV to:
- brak lub błędne dane kontaktowe,
- brak lub błędny numer referencyjny,
-brak podania stanowiska o które ubiega się kandydat o pracę,
- niewłaściwe zdjęcie (zbyt duże lub niepoważne),
-niewłaściwie sformułowany adres email (np. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ),
-brak sprecyzowania zakresu obowiązków ze wcześniejszych zakładów pracy,
- niestandardowe ustawienia (np. zbyt dużo grafiki, rzadko spotykana czcionka) i zły format pliku,
- błędy ortograficzne, stylistyczne, literówki.

Podczas zajęć, uczniowie mogli szczegółowo zapoznać się z wieloma przydatnymi wskazówkami, dzięki którym pierwsze przygotowania do rozmowy o pracę powinny zakończyć się sukcesywnie.

Znajdź nas na facebooku

reklama

There are no images to display in the slideshow.