Thursday 13 August 2020

AKTUALNOŚCI

Klasycznie i Rozrywkowo

"Muzyka łagodzi obyczaje"- z tym popularnym hasłem nie sposób się nie zgodzić. Dnia 18 stycznia, 2020r. uczniowie łomżyńskiej "Staszicówki" wzięli udział w niezapomnianym koncercie z cyklu "Muzyczne Wieczory u Lutosławskich" organizowanego przez Filharmonię  Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Pod opieką p. Grzegorza Filipkowskiego oraz p. Augusta Mrozowicza, nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać szereg utworów, m.in. H. Wieniawskiego, I. Frołowa, A. Piazzolliego. Wykonawcami utworów byli znani, pochodzący z Łomży skrzypkowie: Piotr Sawicki, Filip Szymaniak oraz Mateusz Bakun. Oprócz pięknych utworów, mieliśmy także okazję wysłuchać krótką historię jazzu oraz znanych, światowej klasy skrzypków i ich dzieł. Nasza wizyta zakończyła się zwiedzeniem budynku Muzeum oraz wieczornym spacerem po sąsiadującym parku. 

 

 

Znajdź nas na facebooku

reklama

There are no images to display in the slideshow.