Tuesday 22 September 2020

AKTUALNOŚCI

Rozporządzenie Dot. Kształcenia Zdalnego

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie,
 
MEN wydało już oficjalnie rozporządzenie o nauczaniu zdalnym. Od 25 marca do 10 kwietnia wszystkich uczniów obowiązuje edukacja na odległość!
 
Tak jak zaplanowaliśmy, od poniedziałku 16 marca rozpoczęliśmy nauczanie online. Każdy z naszych nauczycieli utworzył już swe grupy przedmiotowe, do których dołączyć zobowiązani są w miarę możliwości technicznych wszyscy uczniowie naszej szkoły. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawie 100 procentowa liczba naszych uczniów ma dostęp do internetu, a co za tym idzie ma również możliwość śledzenia materiałów oraz wykonywania zadań nadesłanych przez swoich nauczycieli. W razie wszelkich problemów, prosimy o zgłoszenia do wychowawców poszczególnych klas, gdzie następnie poddane zostaną one dyskusji i analizie przez Dyrekcję naszej szkoły. Informujemy też, że od 25 marca realizowane przez uczniów zadania będą mogły być już poddane ocenie, co przełoży się na ocenę z każdego przedmiotu.
 
 
 
Ocenianie
 
Rozporządzenie nie podaje konkretnych wytycznych w kwestii oceny uczniów. Ustaleniem, w jaki sposób uczniowie będą oceniani pozostawia w gestii dyrektorów współpracujących z nauczycielami. Informujemy też, że od 25 marca realizowane przez uczniów zadania będą mogły być już poddane ocenie, co przełoży się na ocenę z każdego przedmiotu.
 
Praktyki zawodowe
 
Rozporządzenie wprowadza możliwość realizacji praktyk do końca roku szkolnego 2019/2020. Natomiast pracownicy uczący się w szkołach branżowych I stopnia, po uzgodnieniu z pracodawcą, będą mogli realizować zajęcia praktyczne albo do końca roku szkolnego, albo w kolejnych latach. Przy czym pracodawcy nie stracą dofinansowania kosztów kształcenia.
 
Minister prosi o wyrozumiałość rodziców
 
Minister Piontkowski podkreśla, że obecny czas wymaga od wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. - Rodziców proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Zdaję sobie sprawę z tego, ile trudu wkładają oni w wychowywanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, kiedy wielu z nich łączy swoją pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce – mówił i zaapelował do dyrektorów szkół i nauczycieli o zwrócenie szczególnej uwagi na to, by nie obciążać zbytnio pracą uczniów i uwzględnić ich możliwości psychofizyczne. - Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie. Dziękuję za dotychczasowe wysiłki i aktywność – powiedział minister Dariusz Piontkowski.
 
Liczymy na owocną współpracę z całą Kadrą Pedagogiczną i na wyrozumiałość przez obie strony w tej trudnej dla wszystkich sytuacji.
 
Z poważaniem,
zastępca Dyrektora Szkoły
Grzegorz Filipkowski

Znajdź nas na facebooku

reklama

There are no images to display in the slideshow.