Saturday 24 October 2020

AKTUALNOŚCI

"Narodowe Czytanie na Długiej"

Wybitne dzieło polskiego romantyzmu było tegoroczną lekturą ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". Na deptaku przed Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży dramat Juliusza Słowackiego czytali parlamentarzyści, samorządowcy, aktorzy teatralni, uczniowie i mieszkańcy miasta. Warto przypomnieć, że akcja "Narodowe Czytanie" jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Podczas ubiegłorocznej edycji lekturą były "Nowele polskie".
Fragmentom „Balladyny“ towarzyszyła muzyka z łomżyńskiego spektaklu, autorstwa Bogdana Szczepańskiego, który czuwał osobiście nad tym, aby wybrzmiewała ona w odpowiednich momentach wprowadzając słuchaczy w niesamowity klimat...

 

Znajdź nas na facebooku

reklama

There are no images to display in the slideshow.