Dzień Edukacji Narodowej. Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 14.10.2014r., w Zespole Szkół Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy im. Stanisława Staszica w Łomży odbyło się uroczyste ślubowanie nowoprzybyłych uczniów klas pierwszych.

„Proszę o ciszę…, Poczet sztandarowy wprowadzić…, Do hymnu.” I zaczęło się – ślubowanie uczniów klas pierwszych ZSZ rozpoczęte. Po oficjalnym odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy im. Stanisława Staszica w Łomży p. Andrzej Kopka. W swoim przemówieniu skierowanym do młodzieży mówił o tym, jak ważna w życiu młodego człowieka jest nauka czy dobre wychowanie, wspomniał też o wzajemnym poszanowaniu, ciężkiej pracy.

Kolejnym etapem uroczystości była przysięga uczniowska – „… Całym swym postępowaniem strzec godności ucznia polskiego, dbać o dobre imię szkoły…, rzetelną pracą osiągać jak najlepsze wyniki w nauce i wychowaniu dla dobra własnego i naszej Ojczyzny… Ślubujemy”. Wzniosły ton przysięgi zakończyło wręczenie reprezentantom klas aktu ślubowania. Jeszcze tylko gratulację od Prezesa i Dyrekcji SWEiRP i od tej chwili już każdy uczestnik mógł dumnie powiedzieć: Jestem uczniem Zespołu Szkół Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy im. Stanisława Staszica w Łomży.

Święto pierwszaków zbiegło się z apelem z okazji Dnia Edukacji Narodowej, gdzie Uczestniczki ze starszych klas przygotowały inscenizację słowno-muzyczną, która była formą podziękowania nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za ich pracę i zaangażowanie w przekazywaniu wiedzy uczniom, a także kształtowaniu pozytywnych postaw młodzieży. Bukiety róż i karty z życzeniami były wyrazem wdzięczności dla zaproszonych gości oraz grona pedagogicznego.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.