Start

Puchary za siłę mięśni

Zawody w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc w „Staszicówce” odbyły się 2. Marca 2016 r. Zacięta walka siłaczy płci obojga toczyła  się o puchar Dyrektora Zespołu Szkół SWEiRP im. Stanisława Staszica. Była to już druga edycja zawodów „SIŁACZ”. Uczestnikami zawodów byli uczniowie Gimnazjum SWEiRP i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Łomży.

Zawody odbyły się z podziałem na kategorię męską i żeńską.  Nie było podziału na kategorie wagowe. Każdy z zawodników wielokrotnie wyciskał połowę swojej wagi ciała.

Rywalizację na pomoście rozpoczęły panie. Ostatecznie wystartowały dwie zawodniczki. Julia Wojciechowska okazała się bezkonkurencyjna, podnosząc „połowę własnych kilogramów” aż 30 razy! Konkurs zakończyli panowie. Było ich dziesięciu. Najlepszy zawodnik

Adam Ibragimov obowiązkową normę kilogramów wycisnął aż 46 razy. W dogrywce o trzecie miejsce Tadeusz Dudziński minimalnie pokonał Karola Wałkuskiego. Zacięta rywalizacja toczyła się do ostatniej sekundy i ostatniej kropli potu.

Dopisała również publiczność, która gorąco dopingowała i dodawała „wiatru w żagle” zawodnikom.

Zwieńczeniem zawodów było uhonorowanie zwycięzców pucharami oraz dyplomami. Najlepsi zawodnicy dostali również nagrody rzeczowe.

Najlepsi zawodnicy:

Dziewczęta:

  1. Julia Wojciechowska
  2. Natalia Nowacka

Chłopcy:

  1. Adam Ibragimov
  2. Łukasz Janicki                                                  
  3. Tadeusz Dudziński
  4. Karol Wałkuski

Zaprszamy do galerii zdjęć.                             

Zapraszamy na nasz kanał youtube

Znajdź nas na facebooku

reklama

Previous ◁ | ▷ Next