Start

NIEDZIELNE POPOŁUDNIE ZE STASZICÓWKĄ

W niedzielę 24 kwietnia już po raz trzeci spotkaliśmy się w Venedzie na imprezie promującej nasz Zespół Szkół. Poprzez promocję tą chcieliśmy pokazać  młodzieży oraz rodzicom, że szkoła zawodowa może być szkołą pozytywnego wyboru i szansą na satysfakcjonującą karierę oraz realizację własnych marzeń. Szczególną uwagę poświęciliśmy takim zawodom jak: fryzjer, piekarz, kucharz, cukiernik, wędliniarz.

Głównym punktem programu były metamorfozy fryzjerskie. Uczennice fryzjerki i uczennice modelki rozpoczęły pokazy na scenie. Spośród czterech wykonanych fryzur, publiczność zagłosowała na najlepszą metamorfozę. Niekwestionowaną zwyciężczynią została fryzjerka Sylwia Dmochowska (ucz. kl. II A ZSZ) czesząca Klaudię Reglewską. Pozostałe uczennice to: Julia Pawłowska czesząca Magdalenę Bikowską, Anna Reglewska czesząca Weronikę Szymczak, Katarzyna Butrymowicz czesząca Natalię Bacławską. Fryzury dla publiczności wykonały Alicja Florczyk, Jolanta Stelmachowska oraz Karolina Ruchała. Całość „Wiosennych metamorfoz” dopełniły makijaże wykonane przez Dajanę Wróblewską oraz Marzenę Sulewską.

Potem metamorfozy przechodziły panie w najróżniejszym wieku spośród publiczności. Czas oczekiwania na efekty pracy stylistów umilały gościom imprezy prezentacje wokalne i liczne konkursy z nagrodami.

Dodatkowo młodzież naszej szkoły wraz ze swoimi pracodawcami zaprezentowała się na stanowiskach: cukierniczo-piekarskim, kucharskim i wędliniarskim.  Tam na zgromadzoną publiczność oczekiwały rarytasy wykonywane przez młodych adeptów poszczególnych zawodów. Na oczach publiczności powstawały kolejne „pnie” sękacza od Państwa Śledziewskich z Piątnicy i jeszcze „na ciepło” można było przypomnieć sobie, jak powinien smakować ten wyrób, sporządzony według tradycyjnej receptury. Doskonałe produkty wędliniarskie zaprezentowała masarnia „Kaliszczyk” z Rutek Kossak.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy carvingu (sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z Dalekiego Wschodu). Uczennice ZSZ im. Stanisława Staszica, pod kierunkiem nauczycielki przedmiotów zawodowych w branży spożywczej – Wandy Wiśniewskiej, zamieniały znane w każdym gospodarstwie domowym owoce i warzywa w prawdziwe dzieła sztuki. Każdy mógł podpatrzeć i zapytać, a nawet znaleźli się i tacy, którzy sprawdzili własne zdolności manualne i pomysłowość twórczą.

Stoisko informacyjne Staszicówki prezentowało ofertę edukacyjną szkoły, kształcącej w kilkunastu zawodach. Wszyscy zainteresowani mieli okazję przekonać się, że szkoła zawodowa, to szkoła dobrego wyboru, a w Staszicówce oprócz atrakcyjnego zawodu można nieodpłatnie ukończyć kurs na prawo jazdy kategorii B, zaś na najlepszych uczniów czekają stypendia i staże zagraniczne.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Zapraszamy na nasz kanał youtube

Znajdź nas na facebooku

reklama

Previous ◁ | ▷ Next