Start

Sprawny w zawodzie fryzjer

Dorota Siok od najmłodszych lat marzyła, żeby zostać fryzjerką. Lata nauki w „podstawówce” i gimnazjum ugruntowały w niej przekonanie, że praca w tym zawodzie jest jej powołaniem. Z pełną świadomością wybrała Zasadniczą

Szkołę Zawodową im. Stanisława Staszica w Łomży – tu znalazła najlepsze warunki do rozwijania swej życiowej pasji. Ucząc się teorii i zdobywając fryzjerską praktykę w salonie Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy, doskonale odnajdowała się w tym co robi i spełniała się życiowo. Zrozumiała też, że aby poczucie spełnienia odczuwać także w dorosłym, zawodowym życiu powinna dążyć do pełnego profesjonalizmu, żeby nie powiedzieć do doskonałości. 

Okazja do weryfikacji własnych wyobrażeń o zdobytym poziomie umiejętności znalazła się podczas kolejnej edycji  Wojewódzkiego Konkursu „Sprawny w zawodzie fryzjer”, którego organizatorem jest Podlaska Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku, a od lat jej partnerem w tym zakresie - Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży. W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny młode adeptki fryzjerstwa, reprezentujące Białystok, Grajewo, Kolno, Łomża, Siemiatycze, Wasilków, Zambrów stanęły dziś do rywalizacji. Zmagania 14 dziewcząt odbyły się w gościnnym murach Zespołu Szkół SWEiRP im. Stanisława Staszica w Łomży. Oceny fryzjerskich popisów dokonało jury powołane przez organizatorów pod przewodnictwem Ewy Rainko. Dorota okazała się najlepszą z nich! Teraz będzie reprezentować nasze województwo w krajowym finale Konkursu.

Obejrzyj filmowa relację z Wojewódzkiego Konkursu „Sprawny w zawodzie fryzjer”.

Zapraszamy na nasz kanał youtube

Znajdź nas na facebooku

reklama

Previous ◁ | ▷ Next