Start

Konkurs 3 x Zdrowie

Konkurs „3 x Zdrowie” zgromadził Zambrowie reprezentacje czterech zasadniczych szkół Zawodowych Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy. Rywalizacja w konkursach: kulinarnym i plastycznym oraz rozgrywki w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców odbyła się pomiędzy uczniami z Łomży, Siemiatycz, Wasilkowa i Zambrowa. Ekipę ZSZ im. Stanisława Staszica tworzyli: Ewa Rozwadowska i Ewa Lewańska – tenis stołowy dziewcząt,

Sebastian Kijek i Wojciech Bejenka – tenis stołowy chłopców, Małgorzata Rękosiewicz i Ewa Walewska – konkursy: plastyczny i kulinarny.

- Celem tej imprezy jest integracja młodzieży ze wszystkich naszych szkół, bez względu na to, gdzie są zlokalizowane – stwierdził Andrzej Kopka, dyrektor ZSZ im. Stanisława Staszica w Łomży. – Element rywalizacji, chociaż nie bez znaczenia, ma rolę drugorzędną. Ważniejsze jest zainteresowanie młodzieży tematyką prozdrowotną, a także formami aktywnego spędzania czasu wolnego.

Plastycy wspierani przez kulinarnie utalentowanych kolegów, tworzyli plakaty z przewodnim hasłem spotkania. Potem role się odwróciły i wspólnie przygotowywali zdrowe, smaczne i estetyczne kanapki. Komisje oceniły kunszt uczestników w obu konkurencjach oddzielnie. Najwyżej oceniony został plakat uczniów z ZSZ w Wasilkowie, a kanapki przygotowane przez uczniów-gospodarzy uzyskały najwyższą ocenę wymagającego jury.

Zmagania przy stołach tenisowych wyłoniły uczestników ścisłego finału. Zarówno w grupie dziewcząt, jak i chłopców o laur pierwszeństwa walczyły w tej konkurencji reprezentacje Łomży i Zambrowa. W obu też konieczne były kolejne dogrywki. Ostatecznie, po bardzo zaciętej, wyrównanej grze, najwyższe miejsce „na pudle” przypadło zambrowianom.

- Oba zespoły zambrowskie wywalczyły ostatecznie więcej punktów, ale łomżan pochwalić należy za znakomitą grę – powiedział Bogdan Piwoński, sędzia główny tenisowej rywalizacji. – Niewątpliwie najlepszą zawodniczką tych rozgrywek była Ewa Rozwadowska z ZSZ im. Stanisława Staszica w Łomży.

Impreza przebiegła w sympatycznej atmosferze, a sportowa rywalizacja odbyła się z pełnym zachowaniem zasad fair play.

- Spotkanie uczniów czterech naszych szkół spełniło oczekiwania organizatorów – stwierdził Roman Szmyt, prezes Zarządu Głównego SWEiRP. – Z pewnością ta impreza doczeka się kontynuacji w latach następnych. Będziemy także starali się rozszerzać zakres tematyczny, gdyż we wszystkich szkołach Stowarzyszenia kładziemy duży nacisk na promocję postaw prozdrowotnych. Zapraszamy do galerii

Zapraszamy na nasz kanał youtube

Znajdź nas na facebooku

reklama

Previous ◁ | ▷ Next