Konkurs 3 x Zdrowie

Konkurs „3 x Zdrowie” zgromadził Zambrowie reprezentacje czterech zasadniczych szkół Zawodowych Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy. Rywalizacja w konkursach: kulinarnym i plastycznym oraz rozgrywki w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców odbyła się pomiędzy uczniami z Łomży, Siemiatycz, Wasilkowa i Zambrowa. Ekipę ZSZ im. Stanisława Staszica tworzyli: Ewa Rozwadowska i Ewa Lewańska – tenis stołowy dziewcząt,

Sebastian Kijek i Wojciech Bejenka – tenis stołowy chłopców, Małgorzata Rękosiewicz i Ewa Walewska – konkursy: plastyczny i kulinarny.

- Celem tej imprezy jest integracja młodzieży ze wszystkich naszych szkół, bez względu na to, gdzie są zlokalizowane – stwierdził Andrzej Kopka, dyrektor ZSZ im. Stanisława Staszica w Łomży. – Element rywalizacji, chociaż nie bez znaczenia, ma rolę drugorzędną. Ważniejsze jest zainteresowanie młodzieży tematyką prozdrowotną, a także formami aktywnego spędzania czasu wolnego.

Plastycy wspierani przez kulinarnie utalentowanych kolegów, tworzyli plakaty z przewodnim hasłem spotkania. Potem role się odwróciły i wspólnie przygotowywali zdrowe, smaczne i estetyczne kanapki. Komisje oceniły kunszt uczestników w obu konkurencjach oddzielnie. Najwyżej oceniony został plakat uczniów z ZSZ w Wasilkowie, a kanapki przygotowane przez uczniów-gospodarzy uzyskały najwyższą ocenę wymagającego jury.

Zmagania przy stołach tenisowych wyłoniły uczestników ścisłego finału. Zarówno w grupie dziewcząt, jak i chłopców o laur pierwszeństwa walczyły w tej konkurencji reprezentacje Łomży i Zambrowa. W obu też konieczne były kolejne dogrywki. Ostatecznie, po bardzo zaciętej, wyrównanej grze, najwyższe miejsce „na pudle” przypadło zambrowianom.

- Oba zespoły zambrowskie wywalczyły ostatecznie więcej punktów, ale łomżan pochwalić należy za znakomitą grę – powiedział Bogdan Piwoński, sędzia główny tenisowej rywalizacji. – Niewątpliwie najlepszą zawodniczką tych rozgrywek była Ewa Rozwadowska z ZSZ im. Stanisława Staszica w Łomży.

Impreza przebiegła w sympatycznej atmosferze, a sportowa rywalizacja odbyła się z pełnym zachowaniem zasad fair play.

- Spotkanie uczniów czterech naszych szkół spełniło oczekiwania organizatorów – stwierdził Roman Szmyt, prezes Zarządu Głównego SWEiRP. – Z pewnością ta impreza doczeka się kontynuacji w latach następnych. Będziemy także starali się rozszerzać zakres tematyczny, gdyż we wszystkich szkołach Stowarzyszenia kładziemy duży nacisk na promocję postaw prozdrowotnych. Zapraszamy do galerii