99 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

     Dnia 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę pt. „Za wolność naszą i waszą”.

     Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod kierunkiem Pani Anny Wiśniewskiej. Był to montaż słowno – muzyczny połączony z prezentacją multimedialną ukazującą drogę Polaków do odzyskania niepodległości. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Młodzież z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. W części końcowej Pan dyrektor wygłosił krótkie przemówienie dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreślając jego wartość wychowawczą i artystyczną Takie uroczystości jak ta sprawiają, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność.

     Drugą częścią uroczystości było przekazanie sztandaru przez dyrektora Zespołu Szkół SWEiRP im. Stanisława Staszica w Łomży na ręce uczniów i ślubowanie Pocztu Sztandarowego.

     Najlepsi uczniowie naszej szkoły będą dumnie reprezentować szkołę podczas uroczystości szkolnych i pozaszkolnych.

 

W skład reprezentacji Pocztu Sztandarowego weszli:

Chorąży:

Dominik Pijanowski – klasa II ZSZ

Arkadiusz Just – klasa II Gim

Asysta:

Dominika Filipek – klasa III Gim

Gabriela Mydłowska – klasa III Gim

Paulina Sulewska – klasa I A BS

Agnieszka Wiśniewska – klasa I A BS

 

   

   

   

   

   

   

   

Zapraszamy na nasz kanał youtube

Znajdź nas na facebooku

reklama

Previous ◁ | ▷ Next