"RAZEM dla Justyny"

Dziś o godzinie 11.00 na stadionie miejskim w Łomży rozpoczęły się zawody charytatywne, których celem oprócz aspektu sportowego jest pomoc Justynie Korytkowskiej naszej łomżyńskiej mistrzyni biegów długodystansowych. Przypomnijmy, że w maju tego roku u Justyny zdiagnozowano nowotwór, a następstwem tego były dwie operacje i chemioterapia. Z inicjatywy naszej szkoły do akcji przyłączyli się również nasi uczniowie.

Łomżyńskie środowisko sportowe zaproponowało, aby zorganizować zawody, z których dochód zostanie przeznaczony na koszty leczenia, rehabilitacji oraz powrotu do sportu naszej wybitnej lekkoatletki.

Zawodnicy startują co 10 minut w seriach po 20 osób. Wszyscy uczestnicy podzieleni są na 11 kategorii wiekowych, w których pierwsza trójka otrzyma puchary, a każdy z uczestników pamiątkowy medal. Jest również kategoria open, najstarszy i najmłodszy uczestnik oraz osoba mieszkająca najdalej od Łomży. Profesjonalny pomiar czasu zapewnia firma Domtel-Sport(min. obsługiwała Mistrzostwa Świata w Sopocie). Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na leczenie oraz rehabilitację naszej mistrzyni.

ZEBRANIE

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, iż w dniu 23 października (środa), o godz. 16.30 odbędzie się zebranie rodziców uczniów klas pierwszych. Pierwsza część spotkania odbędzie się na auli szkolnej z Dyrektorem szkoły, a następnie nastąpi przejście do sal na spotkanie z wychowawcami klas.

Klasa 1A- sala nr 11

Klasa 1B- sala nr 10

Zapraszamy!

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Dziś Dzień Edukacji Narodowej. Najlepsze życzenia dla nauczycielek i nauczycieli, pedagogów i wychowawców, całej administracji, a przede wszystkim dla Was kochani uczniowie.

Pamiętajmy, że przyszłość naszej ojczyzny jest mocno zależna od dobrej i rzetelnej edukacji oraz zaangażowanych i mądrych pedagogów.

Spotkanie Integracyjne

Dnia 15 października, 2019r. młodzież klasy IA oraz IB Szkoły Branżowej I Stopnia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Łomży wzięła udział w wyjściu integracyjnym zorganizowanym w ramach programu integracyjnego „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – integracja z OHP”. Spotkanie odbyło się w Parku Trampolin w Łomży, gdzie uczniowie podczas wykonywania różnych zadań sprawnościowych mieli okazję na nawiązanie głębszych relacji, poznanie siebie lepiej, sprawdzenie własnych umiejętności oraz zacieśnienie więzi ze swoimi koleżankami i kolegami ze szkoły. Młodzież pod czujnym okiem profesjonalnego trenera miała możliwość udziału w konkurencjach i wyzwaniach z wykorzystaniem trampolin, basenu z gąbkami, ścianki wspinaczkowej, jak i również laserowego paintballa. Podsumowaniem imprezy było wspólne spotkanie przy pizzy oraz podsumowanie całodniowych wrażeń. Spotkanie pozostawiło na wszystkich pozytywne wrażenie. Była to świetna zabawa połączona z dużą dawką sportu oraz pozytywnych emocji.

Kurs Fryzjerski

Kurs fryzjerski skierowany jest do osób, które chcą rozwinąć swoje umiejętności w zakresie fryzjerstwa i stylizacji fryzur, chcą zmienić swoją ścieżkę kariery czy też fryzjerstwo traktują jako swoje hobby i chcą podwyższyć swoje kwalifikacje.

W programie kursu znajdziemy m.in.:

- organizacje pracy w salonie fryzjerskim
- analiza budowy włos - jego właściwości fizyczne
- technologie fryzjerstwa
- profesjonalne podejście do klienta
- podstawowe zabiegi wykonywane w salonie - mycie głowy
- informacje o ondulacji trwałej, wodnej czy też fenowej
- rodzaje technik skręcania i prostowania w modelowaniu włosów
- techniki strzyżenia
-omówienie zasad w strzyżeniu (kąty strzyżenia ,linie prowadzące wyznaczenie konturu wewnętrznego i zewnętrznego)

Oto efekt dzisiejszej pracy jednego z naszych uczniów Jakuba z klasy 2A

More Articles...