Avatar Slide Galleria

Uczestnictwo podczas Uroczystości Nadania Sztandaru 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego.

Stało się. 18. Łomżyński Pułk Logistyczny im. generała brygady Mariana Raganowicza otrzymał swój sztandar. Rodzicami rodzicami chrzestnymi zostali wicestarosta łomżyńska Maria Dziekońska oraz prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Jesteśmy gotowi, aby stanąć w obronie Ojczyzny– mówił na Placu Niepodległości płk Paweł Gałązka:

– Dla nas żołnierzy sztandar wojskowy to szczególny i wyjątkowy symbol. Serdecznie i po żołniersku dziękuję społeczeństwu ziemi łomżyńskiej, moim przełożonym i podwładnym oraz wszystkim przyjaciołom pułku za ogromny wysiłek związany z ufundowaniem sztandaru. Uczynimy wszystko, aby być godnymi spadkobiercami historii i tradycji 33 Pułku Piechoty. A sztandar dzisiaj otrzymany będzie zobowiązaniem wobec społeczeństwa, że jeżeli zajdzie taka potrzeba to krwi własnej, ani życia szczędzić nie będziemy dla naszej ukochanej Ojczyzny.

Terminarz Zjazdów w II LO dla Dorosłych (Semestr I)

Drodzy Słuchacze,

W zakładce LISTA SZKÓŁ-----> Szkoły Zaoczne, znajdą Państwo zaktualizowany TERMINARZ ZJAZDÓW semestru JESIENNEGO 2021/2022. W przypadku jakichkolwiek koniecznych zmian, będziemy informować Państwa na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Z poważaniem,

Andrzej Kopka

❗❗Uwaga❗❗

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września o godzinie 09.00❗

Po uroczystym apelu zapraszamy na spotkania poszczególnych klas z wychowawcami w następujących salach:

Klasa 1A- sala nr 12

TURSKI PAWEŁ KAROL

DRUKARZ

Wykaz Podręczników BS I Stopnia- rok szkolny 2021/2022

1. KLASY I Branżowej Szkoły I stopnia:

Matematyka – „To się liczy” cz. 1, Karolina Wej, Wojciech Babiański, wyd. Nowa Era

Język Polski - To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 1 branżowej szkoły I stopnia, Anna Klimowicz, Joanna Ginter, wyd. Nowa Era

Historia - Podręcznik Historia. Klasa 1. Szkoła branżowa I stopnia, Janusz Ustrzycki, Mirosław Ustrzycki, wyd. Operon

Język Angielski- FOCUS  2 Second Edition (podręcznik+ ćwiczenia), wyd.  Pearson (Autorzy książki ucznia: Marta Umińska, Patricia Reilly, Tomasz Siuta, Bartosz Michałowski); (Autorzy zeszytu ćwiczeń: Rod Fricker, Angela Bandis)

Biologia- "Biologia na czasie 1". Podręcznik dla liceum ogólnokształącego i technikum. Zakres podstawowy. Anna Helim, Jolanta Holeczek. Wydawnictwo Nowa Era 2019

Geografia- PODRĘCZNIK + zeszyt ćwiczeń dla szkół branżowych I stopnia
Wydawnictwo: OPERON, Sławomir Kurek

Edukacja dla bezpieczeństwa- Edukacja dla bezpieczeństwa – podręcznik + zeszyt ćwiczeń dla szkół branżowych I stopnia
Wydawnictwo: OPERON, Barbara Boniek, Andrzej Kruczyński

2. KLASY II Branżowej Szkoły I stopnia:

Matematyka – „To się liczy” cz. 2, Karolina Wej, Wojciech Babiański, wyd. Nowa Era

Język Polski - To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia, Anna Klimowicz, Joanna Ginter, wyd. Nowa Era

Historia - Podręcznik Historia. Klasa 2. Szkoła branżowa I stopnia, Janusz Ustrzycki, Mirosław Ustrzycki, wyd. Operon

Biologia- Biologia 2. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia. Wydawnictwo Operon 2019 i nowsze, Beata Jakubik, Renata Szymańska

3. KLASY III Branżowej Szkoły I stopnia:

Matematyka – „To się liczy” cz. 3, Karolina Wej, Wojciech Babiański, wyd. Nowa Era

Język Polski - To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 3 branżowej szkoły I stopnia, Anna Klimowicz, Joanna Ginter, wyd. Nowa Era

Historia - Podręcznik Historia. Klasa 3. Szkoła branżowa I stopnia, Janusz Ustrzycki, Mirosław Ustrzycki, wyd. Operon

Język Angielski- FOCUS  1 Second Edition (podręcznik+ ćwiczenia), wyd.  Pearson (Autorzy książki ucznia: Marta Umińska, Patricia Reilly, Tomasz Siuta, Bartosz Michałowski); (Autorzy zeszytu ćwiczeń: Rod Fricker, Angela Bandis)

Biologia- Anna Helmin, Jolanta Holeczek " Biologia na czasie 1" Zakres podstawowy, Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Wydawnictwo Nowa Era, 2019 i nowsze.

Z poważaniem,

Grzegorz Filipkowski

z-ca Dyrektora

Zajęcia z Mistrzem w Staszicówce!

Mateusz Dobraczyński, fryzjer, stylista, edukator i ambasador marki DRIZA Polska, poprowadził zajęcia teoretyczne i praktyczne z młodymi adeptami sztuki fryzjerskiej w Zespole Szkół  Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy im. Stanisława Staszica w Łomży. – Fryzjer nie jest już zwykłym rzemieślnikiem, ale stylistą, kreującym wygląd klienta, a każdy z nich jest przecież indywidualnością – mówi Mateusz Dobraczyński. – Dlatego pracujemy coraz bardziej świadomie, rozwijamy się, nawet produkty, którymi teraz dysponujemy, są bio i vege – nie ma tak jak kiedyś, że amoniak, trwała i tylko to było robione; jesteśmy w stanie wykreować wizerunek każdego klienta zupełnie inaczej.

– Wcześniej odbywały się już w naszej szkole tego typu zajęcia, pani Ala i pani Jola też robiły takie rzeczy, ale koronawirus pokrzyżował nam plany; dlatego, odkąd jestem od lutego w szkole, to pierwsza inicjatywa tego typu, ale na pewno nie ostatnia – mówi Ewelina Kombur. – Chodziło mi o to, żebyśmy wyszli do uczniów z czymś nowym, żeby mogli przekonać się, że nie kształcimy ich tylko na zasadzie nauki stacjonarnej, a teraz niestety hybrydowej, żeby mogli czerpać wiedzę od osób ze świata fryzjerstwa – jak to wygląda na zewnątrz, a nie tylko w murach naszej szkoły.

Wojciech Chamryk

Portal 4lomza

Page 1 of 36

There are no images to display in the slideshow.

Znajdź nas na INSTAGRAMIE