III Edycja Konkursu "SIŁACZE"

SIŁACZE 2017

15 lutego 2017 r. w Zespole Szkół SWEiRP w Łomży odbyły się zawody w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc. Zacięta walka toczyła  się o puchar Dyrektora Zespołu Szkół SWEiRP. Była to już trzecia edycja zawodów „SIŁACZE”. Uczestnikami zawodów byli uczniowie Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej SWEiRP w Łomży.

Zawody odbyły się z podziałem na kategorię męską i żeńską.  Nie było podziału na kategorie wagowe. Każdy z zawodników wielokrotnie wyciskał połowę swojej wagi ciała.

Rywalizację na pomoście rozpoczęli panowie. Było ich jedenastu. Najlepszym zawodnikiem okazał się podobnie jak w zeszłym roku Adam Ibragimov z klasy III ZSZ ważący 60,8kg, który połowę swojej wagi wycisnął 42 razy. Drugie miejsce zajął Łukasz Janicki cięższy zawodnik, połowę swojej wagi uniósł 39razy. Trzecie miejsce zajął Piotr Prusaczyk z klasy I ZSZ wyciskając 32,5kg - 34razy. Zacięta rywalizacja toczyła się do ostatniej sekundy.

Konkurs zakończyła rywalizacja pań, w której zwyciężyła Julia Wojciechowska z klasy II ZSZ. Zeszłoroczna zwyciężczyni okazała się bezkonkurencyjna podnosząc połowę swojej wagi, aż 32 razy.

Dopisała również publiczność, która gorąco dopingowała zawodników i motywowała do ogromnego wysiłku.

Zwieńczeniem zawodów było uhonorowanie zwycięzców statuetkami  oraz dyplomami. Najlepsi zawodnicy dostali również nagrody rzeczowe.

Najlepsi zawodnicy:

Dziewczęta: