STAŻE ZAWODOWE W GRECJI

Znalezione obrazy dla zapytania grecja

      Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość doskonalić swoje umiejętności zawodowe podczas staży zagranicznych w ramach projektu: „Zagraniczna praktyka zawodowa - możliwością poszerzenia naszych perspektyw zawodowych realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

    W tym roku szkolnym uczestniczyć w projekcie będą uczniowie uczący się w takich zawodach jak: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, piekarz, cukiernik, kucharz. Wyjazd planowany jest w terminie od 15 do 28 kwietnia 2018 r.

    Praktyki będą odbywały się w Regionie Tessala w gminie Leptokaria. Młodzież zakwaterowana będzie w przepięknych, trzygwiazdkowych Hotelach: Golden Sun i Poseidon, w pokojach dwu lub trzy osobowych. W ramach projektu zapewniamy pełne wyżywienie serwowane bezpośrednio w hotelach oraz kieszonkowe dla uczniów. Dla zainteresowanych strony hoteli: 

    Praktyki kucharzy, piekarzy i cukierników będą odbywały się w kuchni hotelowej, praktyki fryzjerów oraz mechaników u lokalnych przedsiębiorców. 

    Oprócz pracy i nauki czeka tam na uczniów wiele atrakcji, wycieczek. Uczniowie objęci zostaną  programem kulturowym, który będzie obejmował wycieczkę do Salonik, wycieczkę do klasztorów w Meteorach, wycieczki po lokalnych zabytkach oraz wycieczkę na Olimp.

   W ramach przygotowań do wyjazdu  w dn. 12-13.02.2018 r uczniowie uczestniczyli w zajęciach wprowadzających w kulturę Grecji, w zajęciach doskonalących znajomość języka angielskiego, a także w spotkaniach integracyjnych. Uczniowie spotkali się w Bursie Szkolnej w Zambrowie.

PROGRAM SPOTKANIA

12 LUTEGO - PONIEDZIAŁEK

10:00 - rozpoczęcie spotkania – informacja o projekcie

10:15 - omówienie „dobrych praktyk” w trakcie pobytu za granicą, relacje w grupie rówieśników, zagrożenia - p. Barbara Głębocka

10:45 - Język angielski zawodowy - p. Maria Krzyżanowska

13:00 - obiad

13: 30 – 16:30 - Grecja –  geografia, historia, kultura, język

16:45 – wyjście do kina

19:00 – kolacja 

13 LUTEGO - WTOREK

8:00 - śniadanie

9:00 - dalszy ciąg zajęć z tematu Grecja, zajęcia językowe

12:00 - zapoznanie z dokumentami projektowymi do wypełnienia przez uczestników staży.

13:00 - obiad i wyjazd

DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCĄ POZNAĆ PODSTAWY JĘZYKA GRECKIEGO PUBLIKUJEMY "ROZMÓWKI POLSKO - GRECKIE", do pobrania TUTAJ

Zapraszamy do fotorelacji ze spotkania:

  

  

  

  

  

Zapraszamy na nasz kanał youtube

Znajdź nas na facebooku

reklama

Previous ◁ | ▷ Next