Koło Żywego Słowa:

Opiekun: p. Małgorzata Korytkowska

Koło Żywego Słowa jest doskonałą alternatywą do zagospodarowania czasu wolnego. Teatr szkolny spełnia ogromną rolę w kształtowaniu szacunku dla pracy drugiego człowieka. Poprzez swój własny wysiłek, poświęcony czas i energię młodzież lepiej rozumie i docenia pracę innych ludzi, rozwija swoje zainteresowania oraz umacnia wiarę we własne siły. Poziom osiągniętych przez uczniów wiadomości i umiejętności na zajęciach koła teatralnego nie jest sprawdzalny za pomocą sprawdzianów czy testów. Podsumowaniem zajęć są wystawiane spektakle teatralne i ich przyjęcie przez publiczność. Uczestnicy Koła Żywego Słowa zadebiutowali podczas Święta Edukacji Narodowej w spektaklu parodiującym radę pedagogiczną. Kolejnym zrealizowanym przez nich przedsięwzięciem było współczesne przedstawienie bożonarodzeniowe pt.: „Jasełka bez szopki”. Obecnie zaczęli już intensywną pracę nad spektaklem z okazji Dnia Kobiet.

Zajęcia w ramach koła realizowane były z udziałem następujących uczniów zasadniczej szkoły zawodowej: Milena Kordal, Sylwia Pianka, Justyna Plona, Malinowska Kamila, Czarkowska Natalia, Grzeniecka Natalia, Święczkowski Adrian, Dominik Pijanowski, Sylwia Dmochowska, Emilia Chojnowska, Julia Wojciechowska, Nowacka Natalia oraz uczniów klasy trzeciej gimnazjum: Macieja Bućkowskiego i Łukasza Chętnickiego.

Koło Sprawnych Rak:

Opiekun: p. Iwona Polak

KOŁO SPRAWNYCH RĄK działa w szkole od  2010 roku.

Czym się zajmujemy:

-wykonujemy różnego rodzaju prace techniczno-plastyczne np. pocztówki okolicznościowe, ozdabiamy styropianowe bombki (jajka wielkanocne), choinki , tkamy na małych krosnach, robimy kwiaty z krepiny,  filcujemy, poznajemy sztukę origami, uczymy się haftu matematycznego, i wiele innych

Dlaczego uczęszczamy na te zajęcia?

-uczymy się nowych umiejętności tworząc ozdoby za pomocą różnych metod

-miło spędzamy czas, relaksujemy się

-wymieniamy się doświadczeniami

-rozwijamy nasze zainteresowania

Jeździmy na krótkie wycieczki aby poznawać tajniki rękodzieła artystycznego.

Szkolne Koło Sportowe:

Opiekun: mgr Adam Modzelewski

Prowadzone zajęcia:

• Zajęcia odchudzające dla dziewcząt i chłopców,
  • Zajęcia usprawniające – zwiększenie zakresu ruchu, stabilizacje stawów,
  • Ćwiczenia korekcyjne,
  • Stretching,
  • Nauka i doskonalenie prawidłowej techniki ćwiczeń klasycznych tj. wyciskanie leżąc, przysiad, ciąg martwy, podciąganie na drążku,
  • Pogadanki o zdrowym odżywianiu.

Chcesz być sprawniejszy, dążysz do wymarzonej sylwetki, masz wadę postawy, chcesz aktywnie spędzić czas.

Przyjdź i zrób coś dla siebie i swojego zdrowia !!!