UWAGA-ZEBRANIE RODZICÓW!

Dyrekcja Branżowej Szkoły I Stopnia im. Stanisława Staszica w Łomży pragnie przypomnieć, że w najbliższą niedzielą (05 grudnia br. o godz.11.00) odbędzie się zebranie rodziców. Na zebraniu omawiane będą kwestie związane z nauką w szkole, przygotowaniem zawodowym w zakładach pracy a także egzaminem zawodowym w nowej formule 2019. Ze względu na ważność omawianych spraw prosimy Państwa o przybycie.

Zebranie poszczególnych klas odbędzie się w następujących salach:

1. Klasa 1A- sala nr 10

2. Klasa 1B- strych (sala po lewej stronie)

3. Klasa 2A- Sala konferencyjna (II piętro)

4. Klasa 2B- sala nr 9

5. Klasy 3AB oraz 3C- strych (sala po prawej stronie)

Z poważaniem,

Grzegorz Filipkowski

Nowy Przewodniczący Prezydium Samorządu Uczniowskiego Wybrany❗❗❗

Dnia 23 listopada 2021r. przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzono je kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci zaprezentowali swoje programy oraz wizje na rzecz rozwoju Szkoły. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia im. Stanisława Staszica w Łomży. W głosowaniu wzięło udział 84 że 123 uprawnionych do głosowania uczniów, dając przy tym frekwencję 68%. Głosów ważnych oddano 83, nieważnych-1. Każdy wyborca mógł oddać tylko jeden głos na wybranego przez siebie kandydata lub kandydatkę.

W skład komisji wyborczej wchodzili: Wiktoria Karwowska, Oliwia Chludzińska, Przemysław Turski oraz Szymon Olechno, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonali przeliczenia głosów. Nadzór nad przebiegiem wyborów sprawował opiekun Samorządu Uczniowskiego zastępca Dyrektora Szkoły p. Grzegorz Filipkowski.

W wyniku wyborów Przewodniczącym Samorządu Szkolnego został FILIP JANOWSKI z klasy II B, który otrzymał łącznie 32 głosy (39%)❗❗ Wyniki pozostałych kandydatek wyglądają następująco:

✅ Aneta Konopka- 28 głosów (34%)

✅ Nikola Saniewska- 22 głosy (26%)

Serdecznie Gratulujemy Oraz Życzymy Owocnej Pracy Na Rzecz Naszej Szkoły
❗❗❗❗

Kampanię Wyborczą Czas Zacząć❗❗❗

Chcesz mieć wpływ na funkcjonowanie Szkoły❓
Chcesz by w Twojej Szkole coś się zmieniło ❓

Kochani,
Wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego tuż tuż ❗❗ Już w przyszłym tygodniu- 23 listopada, wspólnie wybierzecie Przewodniczącą lub Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ❗❗❗ Zachęcamy wszystkich do zapoznania się raz jeszcze z programami wyborczymi trójki tegorocznych kandydatów oraz przedstawionych w nich pomysłami na rozwój naszej Szkoły.

Przypominamy, iż w tegorocznych wyborach chęć startu zgłosili:

1. Nikola Saniewska- klasa 2B.????

2. Aneta Konopka- klasa 2B????

3. Filip Janowski- klasa 2B????

Twój Głos Ma Znaczenie❗❗❗

II LO dla Dorosłych: KOMUNIKAT

Uwaga!

Zmiana terminów zjazdów

Terminarz zjazdów

II Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

na semestr grudzień i styczeń  r.szk. 2021/2022

Miesiąc

Dzień

grudzień

4/5

18/19

Termin złożenia prac semestralnych

styczeń

8/9

22/23

Na naszej stronie internetowej, w zakładkach: Lista Szkół---> Szkoły Zaoczne---> II LO dla Dorosłych----> Plan Zajęć (SEMESTR JESIENNY), umieszczony został dla Państwa Plan Zajęć obowiązujący do końca semestru I. Prosimy o zapoznanie się z nim oraz obecność na zbliżających się zajęciach.

Z poważaniem,

Grzegorz Filipkowski

"Dama w Kapeluszu", czyli wspomnienie Hanki Bielickiej....

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oraz mieszkańcy Łomży pamiętali dziś o 106 rocznicy urodzin Hanki Bielickiej. "Najsłynniejsza łomżynianka" urodziła się co prawda w Kononówce we wschodniej Ukrainie, ale zawsze przyznawała się do rodzinnego miasta.

W Łomży mieszkała przez niemal całe dwudziestolecie międzywojenne i tu ukończyła gimnazjum żeńskie im. Marii Konopnickiej (obecnie II LO).
Z miastem i jego środowiskiem kulturalnym była związana przez swoje całe 90-letnie życie, czego świadectwem pozostał "salonik pani Hani" przy Centrum Katolickim, do którego przekazała liczne pamiątki: kreacje ze słynnymi kapeluszami, biżuterię, meble, obrazy, nuty piosenek.

Inne trwałe ślady pamięci o niej w rodzinnym mieście to ronda w kształcie kapeluszy w sąsiedztwie TLiA nazwane jej imieniem, aula w II LO, której jest patronką i ławeczka z jej figurą przy ul. Farnej. Od dziesięciu lat w Łomży organizowany jest także Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej "Radość spod kapelusza”.

There are no images to display in the slideshow.

Znajdź nas na INSTAGRAMIE