UWAGA-ZEBRANIE RODZICÓW!

Dyrekcja Branżowej Szkoły I Stopnia im. Stanisława Staszica w Łomży pragnie przypomnieć, że w najbliższą niedzielą (05 grudnia br. o godz.11.00) odbędzie się zebranie rodziców. Na zebraniu omawiane będą kwestie związane z nauką w szkole, przygotowaniem zawodowym w zakładach pracy a także egzaminem zawodowym w nowej formule 2019. Ze względu na ważność omawianych spraw prosimy Państwa o przybycie.

 

 

Zebranie poszczególnych klas odbędzie się w następujących salach:

 

1. Klasa 1A- sala nr 10

 

2. Klasa 1B- strych (sala po lewej stronie)

 

3. Klasa 2A- Sala konferencyjna (II piętro)

 

4. Klasa 2B- sala nr 9

 

5. Klasy 3AB oraz 3C- strych (sala po prawej stronie)

 

 

Z poważaniem,

Grzegorz Filipkowski

Nowy Przewodniczący Prezydium Samorządu Uczniowskiego Wybrany❗❗❗

 
Dnia 23 listopada 2021r. przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzono je kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci zaprezentowali swoje programy oraz wizje na rzecz rozwoju Szkoły. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia im. Stanisława Staszica w Łomży. W głosowaniu wzięło udział 84 że 123 uprawnionych do głosowania uczniów, dając przy tym frekwencję 68%. Głosów ważnych oddano 83, nieważnych-1. Każdy wyborca mógł oddać tylko jeden głos na wybranego przez siebie kandydata lub kandydatkę.
 
W skład komisji wyborczej wchodzili: Wiktoria Karwowska, Oliwia Chludzińska, Przemysław Turski oraz Szymon Olechno, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonali przeliczenia głosów. Nadzór nad przebiegiem wyborów sprawował opiekun Samorządu Uczniowskiego zastępca Dyrektora Szkoły p. Grzegorz Filipkowski.
 
 
W wyniku wyborów Przewodniczącym Samorządu Szkolnego został FILIP JANOWSKI z klasy II B, który otrzymał łącznie 32 głosy (39%)❗❗ Wyniki pozostałych kandydatek wyglądają następująco:
 
✅ Aneta Konopka- 28 głosów (34%)
 
✅ Nikola Saniewska- 22 głosy (26%)
 
 
Serdecznie Gratulujemy Oraz Życzymy Owocnej Pracy Na Rzecz Naszej Szkoły
❗❗❗❗

Kampanię Wyborczą Czas Zacząć❗❗❗

 
Chcesz mieć wpływ na funkcjonowanie Szkoły❓
Chcesz by w Twojej Szkole coś się zmieniło ❓
 
Kochani,
Wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego tuż tuż ❗❗ Już w przyszłym tygodniu- 23 listopada, wspólnie wybierzecie Przewodniczącą lub Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ❗❗❗ Zachęcamy wszystkich do zapoznania się raz jeszcze z programami wyborczymi trójki tegorocznych kandydatów oraz przedstawionych w nich pomysłami na rozwój naszej Szkoły.
 
 
Przypominamy, iż w tegorocznych wyborach chęć startu zgłosili:
 
1. Nikola Saniewska- klasa 2B.????
 
2. Aneta Konopka- klasa 2B????
 
3. Filip Janowski- klasa 2B????
 
 
Twój Głos Ma Znaczenie❗❗❗
 
 
 
 

II LO dla Dorosłych: KOMUNIKAT

Uwaga!

Zmiana terminów zjazdów

 

Terminarz zjazdów

II Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

na semestr grudzień i styczeń  r.szk. 2021/2022

 

Miesiąc

Dzień

Uwagi

grudzień

4/5

18/19

Termin złożenia prac semestralnych

styczeń

8/9

22/23

 

 

Na naszej stronie internetowej, w zakładkach: Lista Szkół---> Szkoły Zaoczne---> II LO dla Dorosłych----> Plan Zajęć (SEMESTR JESIENNY), umieszczony został dla Państwa Plan Zajęć obowiązujący do końca semestru I. Prosimy o zapoznanie się z nim oraz obecność na zbliżających się zajęciach.

 

Z poważaniem,

Grzegorz Filipkowski

"Dama w Kapeluszu", czyli wspomnienie Hanki Bielickiej....

 
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oraz mieszkańcy Łomży pamiętali dziś o 106 rocznicy urodzin Hanki Bielickiej. "Najsłynniejsza łomżynianka" urodziła się co prawda w Kononówce we wschodniej Ukrainie, ale zawsze przyznawała się do rodzinnego miasta.
 
 
 
W Łomży mieszkała przez niemal całe dwudziestolecie międzywojenne i tu ukończyła gimnazjum żeńskie im. Marii Konopnickiej (obecnie II LO).
Z miastem i jego środowiskiem kulturalnym była związana przez swoje całe 90-letnie życie, czego świadectwem pozostał "salonik pani Hani" przy Centrum Katolickim, do którego przekazała liczne pamiątki: kreacje ze słynnymi kapeluszami, biżuterię, meble, obrazy, nuty piosenek.
 
 
 
 
Inne trwałe ślady pamięci o niej w rodzinnym mieście to ronda w kształcie kapeluszy w sąsiedztwie TLiA nazwane jej imieniem, aula w II LO, której jest patronką i ławeczka z jej figurą przy ul. Farnej. Od dziesięciu lat w Łomży organizowany jest także Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej "Radość spod kapelusza”.
 
 
 

Znajdź nas na facebooku

reklama

There are no images to display in the slideshow.

Znajdź nas na INSTAGRAMIE

INSTAGRAM