Wycieczka Po Wiedzę, Czyli Przyjemne z „Pożytecznym”

 
29 września 2021 r. uczniowie naszej szkoły pod kuratelą Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Łomży we współpracy z Warszawską Szkołą Barberingu, warszawa, ul. Arabska 7 o godzienie 9.00 wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd miał charakter edukacyjny a cel jaki mu przyświecał, to uzupełnienie wiedzy uczniów z zakresu poznania precyzyjnych technik męskiego strzyżenia poprzez pokaz oraz prace na główkach treningowych.
 
 
Harmonogram „praktycznej lekcji” obejmował siedem głównych punktów:
- Historia barberingu
- opis zawodu barbera
- warunki pracy w Barbershopie
- prezentacja sprzętu barberskiego
- kosmetyki używane do stylizacji bród
- pokaz trenera strzyżenia męskiego na modelu
- praca na główkach treningowych
 
 
Bezpośrednio po przyjeździe do Warszawy uczniowie wraz z opiekunami udali się do Warszawskiej Szkoły Barberingu.
Pierwszym punktem programu podczas wycieczki było podziwianie i zwiedzanie Szkoły pod opieką opiekunów o unikatowym charakterze i atmosferze w niej panującej. Wielu uczniów było pod ogromnym wrażeniem atmosfery i nietypowego stylu panującego w całym obiekcie.
Po zwiedzeniu całej placówki zostaliśmy zaproszeni do salki szkoleniowej w której było przygotowane 14 wygodnych foteli dla wszystkich uczniów oraz 2 miejsca z boku Sali dla opiekunów, gdzie sam prezes Tomasz- trener - założyciel Warszawskiej Szkoły barberingu, z wieloletnim doświadczeniem, który prowadził zajęcia z młodzieżą przedstawił nam filmik o początkach barberingu na świecie oraz w Polsce . Historia związana z tą dziedziną fryzjerstwa bardzo wciągnęła wszystkich słuchaczy. Następnie zaproponowana została krótka przerwa na tak zwane rozprostowanie kości.
 
 
Następnie uczestnicy wycieczki mieli możliwość poznać cały sprzęt barberski który został poszczególnie opisany przez jednego ze współpracowników Barberskiej szkoły- Michała. Uczniowie dowiedzieli się do czego służą poszczególne części sprzętu, kiedy i jak go używać. Mogli również dotknąć oraz wypróbować go osobiście. Najfajniejszym zadaniem była możliwość prze ćwiczenia strzyżenia "brzytwą”. Uczniowie przy pomocy napompowanych baloników na statywach używali brzytwy do strzyżenia tak jak profesjonalny Barber robi to na głowach klientów. Za pomocą brzytwy (SHAVETTE- SZAWETKA) oraz pianki do golenia mieli możliwość spróbować techniki wygalania. O dziwo, żaden balonik nie pękł po zetknięciu z bardzo ostrym ostrzem brzytwy- szawetki.
 
 
Dynamiczne szkolenie zostało nadzorowane podczas ćwiczeń przez 5 sympatycznych panów którzy dopilnowywali by żadnemu z naszych podopiecznych nie stała się krzywda podczas pracy z tak ostrym narzędziem jakim jest brzytwa z nowo wymienionym ostrzem czego również młodzież była naocznymi świadkami jak to wykonać- zmiana ostrza w szawetkach. Jest to podstawowa edukacja w zakresie wiedzy typowo barberskiej.