Europejski Dzień Języków Obcych

 
W ramach obchodów do 800 milionów Europejczyków z 47 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich przedstawicieli, kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków.
 
????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
 
Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.
 
 
Jednym z ciekawszych tematów do realizacji na lekcjach języka angielskiego jest A week in London. Uczniowie zawsze bardzo chętnie biorą udział w lekcjach, podczas których mogą poznać zwyczaje w krajach anglojęzycznych, kulturę oraz dowiedzieć się, w jaki sposób czas wolny spędzają ich rówieśnicy w innych krajach.
 
 
Jak dobrze znasz Londyn?
Wszyscy mieliśmy okazję słyszeć nie raz o jednej z Europejskich stolic- Londynie. Część z Nas miała nawet okazję tam być  Wspaniałe muzea, galerie, restauracje, kluby muzyczne – Londyn ma sporo do zaoferowania. W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych, podczas dzisiejszej lekcji, nasi uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o stolicy Zjednoczonego Królestwa oraz poznać podstawowe słownictwo związane z miastem oraz zwiedzaniem!!
 
 
 

Znajdź nas na facebooku

reklama

There are no images to display in the slideshow.

Znajdź nas na INSTAGRAMIE

INSTAGRAM