Branżowa Szkoła II Stopnia

Branżowa szkoła II stopnia rozpocznie swoją działalność od 1 września 2020 roku.

Wprowadzenie 2-letniej branżowej szkoły II stopnia zapewnia drożność kształcenia zawodowego w systemie szkolnym. Szkoła ta umożliwi absolwentom branżowej szkoły I stopnia kontynuację kształcenia w systemie szkolnym. Oznacza to, że możliwe będzie uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie nauczanym na poziomie technika oraz otrzymanie świadectwa dojrzałości. Absolwenci branżowej szkoły II stopnia po uzyskaniu świadectwa dojrzałości będą mogli kontynuować naukę na studiach wyższych.

Utworzenie branżowej szkoły II stopnia dla absolwentów branżowej szkoły I stopnia umożliwi bez przerywania nauki przygotowane się do egzaminu maturalnego. Zarówno uczniowie branżowej szkoły I stopnia jak i branżowej szkoły II stopnia objęci będą działaniami wychowawczymi.