Inauguracja Branżowego Oddziału Wojskowego w STASZICÓWCE

W dniu 05 marca br.  Branżowa Szkoła I Stopnia im. Stanisława Staszica w Łomży oficjalnie zainaugurowała pierwszy w województwie podlaskim Branżowy Oddział Wojskowy. W uroczystości wzięli przedstawiciele Wojska Polskiego, Dyrekcja oraz cała społeczność szkolna. Dla młodych kadetów będących uczniami klasy pierwszej Branżowej Szkoły I Stopnia był to dzień pełen radości oraz powodów do dumy.

Podczas uroczystości odznaki BOW wręczyli m.in. ppłk Krzysztof Rabek- Zastępca Dowódcy 18 Łomżyńskiego pułku Logistycznego oraz ppłk Bogdan Oźlański- Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łomży. Rolę opiekuna BOW z ramienia Szkoły pełnić będzie mjr Marek Dziemiańczuk.

Przypominamy, że Branżowe Oddziały Wojskowe (BOW) to pilotażowy projekt Ministerstwa Obrony Narodowej skierowany do absolwentów szkół podstawowych chcących w praktyczny sposób uczyć się zawodu, równocześnie realizując program szkolenia wojskowego. Resort obrony narodowej chciałby w ten sposób przygotować przyszłych fachowców uczących się w zawodach takich jak mechanik, elektryk, kucharz, fryzjer czy blacharz na żołnierzy w obszarze szeroko rozumianej logistyki wojskowej.

Program szkolenia dla BOW będzie realizowany przez 3 lata szkolne. Obejmie on zwykłe zajęcia edukacyjnych w szkole, zajęcia u pracodawcy, a także zajęcia o tematyce wojskowej z czego zdecydowana większość t realizowana będzie we współpracy w wyznaczonej przez MON patronackiej jednostce wojskowej, którą decyzją Ministra Obrony Narodowej został 18 Łomżyński Pułk Logistyczny. Oprócz szkolenia logistycznego uczniowie zdobędą także podstawową wiedzę ze szkolenia bojowego i podstaw wychowania wojskowego.
Uczniowie, którzy ukończą Branżowy Oddział wojskowy uzyskają odpowiedni certyfikat, mogąc skorzystać ze skróconej wojskowej służby podstawowej. Ukończenie tego typu szkoły daje możliwość pracy w cywilu jak i w wojsku.

Serdecznie zapraszamy tegorocznych ósmoklasistów chcących związać swoje życie zawodowe z wojskiem, jak i tych którzy chcą uzyskać odpowiednie przeszkolenie wojskowe.

Z wizytą w zaprzyjaźnionym schronisku "ARKA"

Jest coraz cieplej, naszym kudłaczom będzie niewygodnie w starym, zimowym futrze. Jako pierwsza w ręce DIANY i DAGMARY powędrowała DELMA. Sunia kilka razy w roku musi być poddawana zabiegom pielęgnacyjnym, więc podchodzi do tego spokojnie.

Wiosenna ,,Odnowa"-zajęcia z kosmetologii w ramach działającego w łomżyńskim Hufcu Pracy koła kosmetycznego.

Nasze dziewczęta miały przyjemność zapoznać się z technika manicure oraz zdobnictwa paznokci. Tematem przewodnim warsztatów był manicure akrylowy oraz hybrydowy. Była to świetna okazja aby rozpocząć przygodę z kosmetologią.

Szkolenie: „DOBRE PRAKTYKI WODNE” za Nami!

W tym tygodniu, na specjalne zaproszenie Panów Grzegorza Filipkowskiego oraz Mieczysława Mertina odbyło się kilkugodzinne szkolenie w ramach "Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie". Szkolenie adresowane jest m.in. przyszłych rolników, właścicieli lasów, wnioskodawców lub beneficjentów operacji typu „Premie dla młodych rolników”.
Uczestnicy szkoleń otrzymali zaświadczenia ukończenia szkolenia oraz materiały szkoleniowe z zakresu ROLNICTWA.
Treści szkolenia ukierunkowane byly na innowacyjne i nowoczesne rozwiązania stosowane w sektorze rolnym. Zakres szkolenia obejmuje: retencjonowanie wody, melioracje wodne gruntów, możliwości pozyskania środków finansowych, utrzymywanie i eksploatacja urządzeń i systemów melioracyjnych, funkcjonowanie i rola spółek wodnych, optymalizacja nawadniania upraw rolnych.
Warto podkreślić, iż odbyte szkolenie wpisuje się idealnie w ofertę edukacyjną naszej Szkoły, w której uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia, będący młodocianymi pracowniami mogą kształcić się w zawodzie ROLNIK!