ERASMUS+

Ogromna szansa na ciekawe doświadczenia i rozwój zawodowy otwiera się przed uczniami „Staszicówki” dzięki programowi ERASMUS +. Zakończył się etap rekrutacji uczestników staży zagranicznych w zawodach fryzjer i mechanik pojazdów samochodowych. W dwóch terminach (maj i wrzesień br.) 30 uczniów naszej Szkoły wyjedzie na staże zagraniczne w miejscowości Gӧtz (Brandenburgia, Niemcy). Tam w super nowocześnie zorganizowanym i wyposażonym Ośrodku Wspierania Rzemiosła wzbogacać będą swoje umiejętności zawodowe pod opieką niemieckich szkoleniowców. Ośrodek zapewnia zakwaterowanie w dwuosobowych pokojach z łazienkami i wyżywienie na miejscu. Wszelkie koszty pokrywane są ze środków Unii Europejskiej.

Aktualnie rozpoczyna się przygotowanie językowe – kurs minimum języka niemieckiego. Ma on zapewnić uczestnikom programu podstawową znajomość języka niemieckiego, pozwalającą na codzienne komunikowanie się w miejscu zakwaterowania, nauki, w sklepie czy na ulicy – reszta już w czasie pobytu na stażu.

W Gӧtz fryzjerki poznają nowe, europejskie trendy w zakresie stylizacji i technologii fryzjerskiej. Dowiedzą się jakich kosmetyków używają ich niemieckie koleżanki, jakie jest wyposażenie tamtejszych zakładów fryzjerskich. Mechanicy pojazdów samochodowych będą pracować na najnowocześniejszym sprzęcie diagnostycznym i służącym do naprawy aut. Ośrodek posiada stale unowocześniane wyposażenie w pojazdy i ich zespoły – można tu w całości i „po kawałku” poznać wszystko co właśnie wyjeżdża na europejskie (i nie tylko) drogi. Dodatkowo ukończą kurs spawalniczy – czego nie przewidują polskie programy nauczania w tym zawodzie. Na obie grupy czeka na zakończenie Europass – dokument potwierdzający w jeżyku niemieckim i angielskim ich kwalifikacje zawodowe.

Wraz ze zdaniem egzaminu zawodowego w Polsce, poświadczenie takiego przebiegu nauki i poszerzenia umiejętności praktycznych podnosi atrakcyjność wchodzącego na rynek pracy młodego fachowca – nie tylko w kraju ojczystym ale także w całej Unii Europejskiej.

Nie samą nauką człowiek żyje… Dla uczestników programu staży zagranicznych zaplanowano już bogaty program turystyczny i ciekawą ofertę imprez rozrywkowych. Z całą pewnością czeka ich wiele interesujących spotkań z rówieśnikami z różnych krajów, którzy w tym samym czasie będą przebywać w ośrodku w Gӧtz.

 

 

ARTYKUŁ:

https://www.4lomza.pl/index.php?wiad=48561

Avatar Slide Galleria