Branżowy Oddział Wojskowy Już w STASZICÓWCE

Dołącz do Pierwszego w Łomży Branżowego Oddziału Wojskowego❗❗

REKRUTACJA TRWA❗❗

Przypominamy, że złożony w kwietniu br. przez naszą Szkołę wniosek do Ministra Obrony Narodowej o przyłączenie BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA IM. S. STASZICA W ŁOMŻY do projektu pn. Branżowe Oddziały Wojskowe został rozpatrzony POZYTYWNIE❗

Przypominamy o możliwości rozpoczęcia procesu rekrutacji do Branżowych Oddziałów Wojskowych w roku szkolnym 2024/2025❗❗

Więcej informacji przekazanych zostanie na sierpniowym spotkaniu organizacyjnym rodziców oraz uczniów klas pierwszych, którego termin zostanie przekazany wkrótce na naszej szkolnej stronie internetowej.

Branżowe Oddziały Wojskowe przeznaczone są dla szkół branżowych I stopnia. Realizacja programu szkolenia w BOW stanowi uzupełnienie praktycznej nauki zawodu, wynikającej z podstawy programowej dla danego kierunku kształcenia zawodowego. W ten sposób resort obrony narodowej chciałby przygotować kandydatów na żołnierzy w obszarze szeroko rozumianej logistyki wojskowej. Już dziś kucharze, kierowcy, mechanicy, elektromechanicy, blacharze czy lakiernicy samochodowi po szkołach branżowych mają ogromne szanse na podjęcie służby wojskowej w Siłach Zbrojnych RP. Z czasem zapotrzebowanie na takich fachowców w wojsku tylko wzrośnie. Obejmuje minimum 120 godzin zajęć, z czego zdecydowana większość to zajęcia praktyczne, które realizowane są w wyznaczonej przez MON patronackiej jednostce wojskowej. Oprócz szkolenia logistycznego uczniowie zdobywają także podstawową wiedzę ze szkolenia bojowego i podstaw wychowania wojskowego. W ostatnim roku nauki będą mieli zagwarantowany czas w ramach godzin doradztwa zawodowego. Celem projektu jest, aby absolwenci BOW odbyli szkolenie podstawowe zakończone przysięgą wojskową w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.