I Etap konkursu "Sprawny w zawodzie fryzjer" Za Nami

Dnia 22 kwietnia br. kadra Hufca Pracy w Łomży, wspólnie z instruktorkami nauki zawodu z Zespołu Szkół Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy im. Stanisława Staszica w Łomży, zorganizowała wewnątrzszkolny konkurs "Sprawny w zawodzie fryzjer". Przedsięwzięcie miało miejsce w Evolution Studio Fryzur znajdującego się również w siedzibie naszej szkoły. W rywalizacji udział wzięły 3 uczennice z klasy III BS I Stopnia.

Konkurs miał na celu sprawdzenie umiejętności zawodowych oraz poziomu wiedzy uczestniczek, przygotowanie do zewnętrznych egzaminów zawodowych oraz wyłonienie najlepszej młodej fryzjerki, która weźmie udział w wojewódzkim etapie konkursu. Wydarzenie odbyło się w dwóch etapach: teoretycznej i praktycznej.
Test teoretyczny składał się z 40 pytań, z których można było uzyskać maksymalnie 40 punktów. Największą ich liczbę otrzymała EMILIA MALSKA z klasy 3AB✂️✂️. Zadaniem konkursowym w części praktycznej było wykonanie fryzury pod hasłem „Fryzura Wieczorowa z Akcentem Romantycznym”. Na wykonanie zadania dziewczęta miały 90 minut.

Komisja oceniała czynności i kryteria wykonania zadania, tj. planowanie, organizowanie stanowiska pracy, wykonanie fryzury oraz zaprezentowanie zadania. Poziom był bardzo wyrównany. Uczestniczki wykorzystały bardzo ciekawe techniki upinania włosów oraz wykończenia fryzury według własnej inwencji. Po wykonaniu zadania komisja podsumowała punkty z części praktycznej i teoretycznej oraz ogłosiła wyniki konkursu. I miejsce – zdobyła EMILIA MALSKA , II miejsce przypadło KLAUDII SZCZYTKOWSKIEJ, natomiast III KLAUDII ŁADA.
EMILIA MALSKA będzie reprezentowała naszą szkołę oraz hufiec w wojewódzkim etapie konkursu, który odbędzie się już 27 kwietnia 2022 r. w OSiW w Wasilkowie.

Serdecznie Gratulujemy- jesteście dumą Naszej Szkoły!!!