AKTUALNOŚCI

HEJT, CYBERPRZEMOC I MOWA NIENAWIŚCI TEMATEM SPOTKANIA Z FUNKCJONARIUSZAMI KMP W ŁOMŻY

 

W dniu dzisiejszym mieliśmy zaszczyt gościć policjantów KMP w Łomży w Łomży. W czasie spotkania z młodzieżą przeprowadzono rozmowę o zjawisku internetowego hejtu, cyberprzemocy oraz mowie nienawiści, z którymi zmaga się obecnie wiele nastolatków.

Podczas spotkania mówiono m.in. o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzi mogą się spotkać w realnym świecie oraz sposobach jak ich unikać. Głównym celem dzisiejszego spotkania było uświadomienie młodym ludziom, czym jest hejt oraz w jaki sposób to zjawisko narusza prawa człowieka. Zaproszeni goście przestrzegli uczniów przed wyśmiewaniem czy obrażaniem innych za pomocą środków masowego przekazu wyjaśniając, że w internecie nikt nie jest anonimowy, a zamieszczane przez nas treści mogą zostać łatwo skopiowane i wykorzystywane przez inne osoby.

Pamiętajcie, aby swoimi spostrzeżeniami związanymi z zagrożeniami w Internecie dzielić się ze swoimi rodzicami, nauczycielami lub pedagogiem- a z sieci korzystać należy w sposób mądry i odpowiedzialny!

 

Avatar Slide Galleria